نهم اردیبهشت روز شورا

پیام تبریک شهردار به مناسبت روز شورا

بسم الله الرحمن الرحیم

و امرهم شوری بینهم

 

 نهم اردیبهشت هر سال که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز "شوراها" نامگذاری شده ، یادآور مردم سالاری دینی و و نقش بارز مردم در تعیین آینده و سرنوشت شهر و روستا بوده تا بر اساس آنچه در قانون اساسی آمده است بتوانند سرنوشت خود را به دست خویش رقم بزنند.

 

بی شک "شورا" که بر آمده از خواست و اراده مردم است ، زمینه ساز حضور فعال و پرثمر مردم در اداره امور شهر و روستا بوده و در طی چندین دوره فعالیت شوراها،این نهاد مردمی به پشتوانه سرمایه های اجتماعی و تخصصی که  پیدا کرده است جایگاه ویژه ای را در تحولات ساختاری و مدیریت شهری و خدمت رسانی به جامعه بدست آورده است .

 

امر شورا و مشورت از موضوعات مهمی است که در قرآن مجید و دین مبین اسلام بر جایگاه آن تأکید شده و به دستور بنیان گذار کبیر انقلاب  اسلامی در جهت اهداف بلند  و انقلابی و تحقق اصل هفتم و صدم قانون اساسی تاسیس شد.

 

از این روی ،روز "شوراها" فرصتی است تا از تلاش های ارزنده و فعالیت های ثمر بخش این نهاد مدنی و اجتماعی به عنوان پارلمان محلی که همواره در پی احقاق حقوق و توسعه و آبادانی شهرها و روستاها گام برداشته اند قدردانی شود.

 

اینجانب بر خود لازم می دانم این روز بزرگ را حضور ارزشمند تمامی اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا خصوصا اعضای محترم شورای اسلامی شهر مهردشت که در جایگاه شورای اسلامی، خدمتگزار صدیق مردم هستند تبریک و شادباش عرض نموده و سربلندی و سرافرازی بیش از پیش همگی ایشان را از ایزد متعال مسئلت دارم.

حجت اله محمدی
شهردار شهر مهردشت