صنعت گردشگری، اصلی‌ترین منبع کسب درآمدهای ارزی

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، محمدرضا باقی پور شهردار مهردشت از حضور پررنگ و قدرتمند این شهر در کنار ابرکوه به‌عنوان یکی از 14 شهر نمونه گردشگری کشور در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته که از سوم الی ششم بهمن‌ماه در تهران برگزار می‌شود، خبر داد.

باقی پور در گفتگو با خبرنگار فارس در ابرکوه، بابیان اینکه نمایشگاه گردشگری به‌عنوان ابزار قدرتمندی برای ترویج داشته‌های فرهنگی، تاریخی یا صنعتی یک منطقه است، اظهار کرد: نمایشگاه‌های بین‌المللی قابلیت معرفی ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و توانمندی‌های شهر در ابعاد گوناگون، برقراری ارتباط مستقیم با فعالیت حوزه گردشگری و شناخت نیازها و خواسته‌های آن، به‌روزرسانی دانش فنی و آشنایی با دستاوردهای نوین، ارائه خدمات مطلوب و بازاریابی در جامعه هدف را فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: با توجه به تلاش‌های اخیر شهرداری مهردشت در حوزه گردشگری و فعالیت‌هایی همچون دعوت از اساتید مطرح جهانی و میزبانی برنامه‌های گوناگون در حوزه گردشگری که در کارنامه این مجموعه وجود دارد، در نظر داریم تا در کنار شهر ابرکوه حضوری ویژه در نمایشگاه تخصصی فوق داشته و بتوانیم داشته‌های این شهر را که بعضاً ناشناخته مانده است، در سطح گسترده معرفی کنیم.

شهردار مهردشت ادامه داد: آثار فاخر و شاخص، آیین‌های بومی و محلی، غذاهای خاص شهر مهردشت، قابلیت‌های بالقوه جذب توریسم و گردشگر داخلی و خارجی با شروع بهره‌برداری از راه‌های مواصلاتی جدیدالاحداث، تدوین برنامه راهبردی گردشگری و همچنین هم‌جواری با شهر نمونه گردشگری کشور می‌تواند عامل شکوفایی صنعت توریسم در مهردشت باشد.

باقی پور با تأکید بر اینکه در برخی کشورها صنعت گردشگری به اصلی‌ترین منبع کسب درآمدهای ارزی بدل شده است، ادامه داد: این واقعیت که ورود گردشگر به هر کشور مساوی با ورود ارز و اشتغال‌زایی در آن است، واقعیتی انکارناپذیر است؛ چراکه ورود هر توریست می‌تواند برای رسته‌های مختلف کاری ایجاد اشتغال کند. در همین راستا یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری می‌تواند فرصتی مغتنم جهت معرفی جاذبه‌های منحصر به فرد و ناشناخته شهرستان ابرکوه بوده و به توسعه صنعت گردشگری در آن منجر شود.

 وی در خاتمه از چاپ کتاب مربوط به نمایشگاه نامبرده خبر داد و خاطرنشان کرد: مشخصات شرکت‌کنندگان در کتاب ویژه نمایشگاه درج شده و پس از خاتمه نمایشگاه مجموعه‌ای پربار از واحدهای مشارکت‌کننده در نمایشگاه گردآوری و به سازمان‌ها، انجمن‌ها، مراکز مرتبط و سفارتخانه‌های خارجی در تهران ارسال می‌شود.

گفتنی است نمایشگاه مذکور توسط شرکت بین‌المللی بازرگانی و نمایشگاهی تهران و با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و با حمایت و حضور سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در 10 سالن نمایشگاهی و در سطحی بالغ‌بر 35 هزار مترمربع فضای سرپوشیده و 2 هزار مترمربع فضای باز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران واقع در بزرگراه چمران دایر می‌شود.

انتهای پیام/3404