بررسی طرح ها ، مشکلات و نیاز های مشترک بین شهرابرکوه و شهر مهردشت

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ابرکوه، جلسه مشترک شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر ابرکوه و مهردشت به میزبانی شورای شهر ابرکوه با محوریت بررسی طرح‌ها، مشکلات و نیازهای مشترک بین این دو شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ابرکوه، جلسه مشترک شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر ابرکوه و مهردشت به میزبانی شورای شهر ابرکوه با محوریت بررسی طرح‌ها، مشکلات و نیازهای مشترک بین این دو شهر برگزار شد.
در این نشست اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه به منافع مشترک دو شهر اشاره کرده و اذعان داشتند: با اتحاد شهرداران و نمایندگان مردم در شوراها می‌توانیم بسیاری از مسائل مشترک را در مقاطع مختلف شهرستان، استان و حتی ملی و از طریق مطالبه گری از نماینده مجلس، پیگیری و محقق کنیم.
مهندس حسین حاتمی نیز چنین نشست هایی را موجب خلق ایده‌های جدید در تصمیم‌گیری‌ها دانست و تصریح کرد: موضوع تخصیص 1500 تن قیر سهمیه شهرهای فاقد کمربندی را با همراهی سردار محمدرضا فلاح زاده از مسئولین کشوری پیگیری کرده و دستور آن را نیز گرفتیم که باید از مراجع استانی جهت تحقق آن پیگیری‌های لازم صورت گیرد.
شهردار ابرکوه همچنین به عدم سهیم بودن مردم ابرکوه از منافع حاصل از معادن شهرستان اشاره کرد و گفت: بی‌بهره بودن مردم شهرستان ابرکوه از معادن غنی سنگ، خاک و ... و همچنین حمل بار بیش از ظرفیت توسط کامیون‌ها در معابر که موجب تخریب آسفالت‌ها شده است باید پیگیری و حقوق مردم احیا شود.
اعضای شورای شهر مهردشت نیز با اشاره به اینکه شورا جایگاه اصلی خود را از دست داده است، ابراز داشتند: باید با همکاری و همفکری اعضای شورا بتوانیم حقوق تضعیف شده شورا را احیا کرده و در نتیجه بتوانیم بهترین خدمت را به مردم ارائه داده و از حقوق آنان نیز در مقاطع بالاتر دفاع کنیم.
شوراییان یکی از مشکلات اصلی را نیز اختلافات و محله گرایی های قدیمی عنوان کرده و رفع این معضل را نیز یکی از گام‌های بلند در جهت نیل به اهداف مشترک دو شورا دانستند.
مهندس حجت اله محمدی شهردار مهردشت نیز ضمن تأیید تمامی مطالب عنوان شده از سوی حضار در جلسه پیرامون اتحاد و دفاع از حقوق مردم، اذعان کرد: بسیاری از مسائل مشترک دو شهر باید در حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مطرح و پیگیری شود تا بتوانیم در صورت نیاز با مسئولین کشوری نیز دیدار و گفتگو داشته باشیم.
گفتنی است در پایان این جلسه از تلاش‌های علیرضا احسان فر مسئول سابق حسابداری شهرداری و همچنین علیرضا آدمی دبیر شورای اسلامی شهر ابرکوه که به تازگی بازنشسته شده‌اند، تقدیر به عمل آمد.