جلسه شورای اداری بخش بهمن تشکیل شد

به گزارش سرو ابرکوه، جلسه شورای اداری بخش بهمن با حضور صباغیان نماینده مردم ابرکوه در مجلس شورای اسلامی و مسئولین بخش بهمن و ابرکوه در محل بخشداری برگزار شد.


اساسی ترین مشکل بخش بهمن کم آبی و آب آشامیدنی است
 علی اسحاقی بخشدار بخش بهمن یکی از اساسی ترین مشکلات بخش را، کم آبی دانست که کشاورزان با آن دست و پنجه نرم می کنند. همچنین مشکل آب آشامیدنی و فشار آب است که از سال ها پیش وجود داشته و امیدواریم با احداث مخزن هوایی آب این مشکل نیز رفع شود.

اسحاقی همچنین تکمیل نشدن راه موصلاتی صفاشهر، جاده مروست و کمربندی مهردشت، ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی و تغییر الگوی کشت کشاورزی، احداث سالن یا مجتمع فرهنگی هنری، بازسازی و محوطه سازی کتابخانه های مهردشت و اسفندآباد، لازمه پایگاه مدیریت بحران و حوادث، نبود نیروی پلیس راهنمایی و رانندگی، عدم آنت دهی گوشی همراه در روستاها، کمبود فضای آموزشی، ضرورت تشکیل کمیته فرهنگی، را از اهم مشکلات شهر مهردشت برشمرد.


مهردشت از داشتن کمترین امکانات شهری هم محروم است
 حجت الاسلام رضا علیزاده امام جمعه بخش بهمن با بیان این مطلب که این بخش با حدود یک سوم جمعیت شهرستان، قسمت مهمی از ابرکوه است، اظهار کرد: مهردشت وجه یک شهر را ندارد، چرا که یک بانک، درمانگاه، شورای حل اختلاف، جایگاه CNG و مدرسه استاندارد و حتی کوچکترین امکانات و چشم اندازهای یک شهر در آن وجود ندارد.

علیزاده ضمن تقدیر از خدمات دولت فعلی ادامه داد: گاه در رسته های پایین تر وظایف انجام نمی شود و مردم از مقامات بالاتر گله مند می شوند. انتقاد سازنده و دلسوزانه از دولت ، دلیل بر انکار خدمات آن نیست. بلکه آزادی بیان ایجاب می کند که با بیان مسائل و مشکلات حق به حقدار برسد.

وی تاکید کرد: حق مردم مظلوم بخش بهمن این نیست که از پایین ترین حق خود هم محروم بمانند. اینها مردمانی هستند که در همه عرصه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... همیشه حضور پرشور و به موقع داشتند. لذا از مسئولین می خواهیم که از حق این مردم دفاع کنند.


تخریب زیرساخت ها ممکن است خسارت های غیر قابل جبران به وجود آورد
 محمد رضا باقیپور شهردار مهردشت بیان کرد: شهرداری و دهیاری بخش بهمن واقعا دچار محرومیت هستند و در انجام امور عمرانی و هزینه های جاری با مشکل مواجه هستند. علت این مشکلات کم کاری دولت نیست بلکه کمبود اعتبارات است.

باقیپور، تردد کامیون ها از داخل شهر که باعث تخریب زیرساخت ها و بروز آسیب های اجتماعی می شود، را یکی دیگر از مشکلات مهردشت برشمرد.

وی همچنین تاکید کرد: تخریب زیرساخت های منطقه مهردشت ممکن است بعضأ خطرات و خسارت هایی را به وجود آورد که قابل جبران نباشد.

شهردار مهردشت خاطر نشان کرد: مهردشت در مقایسه با دیگر مناطق استان که از جمعیت کمتری برخوردار هستند، حتی از وجود ادارات هم محروم است. همچنین نبود مکان مناسب جهت احداث مصلا برای برپایی نماز جمعه هم یکی از کمبودهای این شهر است.


رفع برخی مشکلات نیاز به حضور مقامات بالا ندارد
 محمد رضا صباغیان نماینده مردم ابرکوه در مجلس شورای اسلامی، در خصوص نحوه توزیع اعتبارات اظهار کرد: با ارسال نامه ای به سازمان مدیریت و برنامه ریزی تقاضا کردم، اعتبارات دستگاه ها را در شهرستان ها مشخص کنند، تا حداقل مردم از آن مطلع شوند.

صباغیان ادامه داد: در راستای رفع برخی مشکلات همچون بحث احداث مصلا که زمین لازم دارد و نامشخص بودن موقعیت شهر یا بخش در این منطقه، باید مسولین شهرستان با برنامه ریزی و تصمیم گیری، موانع را برطرف کنند. چنین معضلاتی در همین جا حل شدنی است و نیاز به حضور مقامات استانی و بالاتر نیست.

وی تصریح کرد: مسائل و موارد گوناگون باید اطلاع رسانی شوند تا آنها را بررسی و در نهایت با استفاده از ظرفیت های موجود، رفع شوند، اگر چنین نباشد، افراد به نحو احسن از قانون بهره گیری نکردند.

انتهای پیام/ ف