تفاهم شهرداری مهردشت و کشاورزان قنات دشت مهرآباد

در جلسه ای که روز 14 اردیبهشت ماه 95 به همت بخشداری بهمن و دعوت شورای اسلامی شهر مهردشت با حضور نماینده قنات دشت مهرآباد و جمعی از کشاورزان برگزار شد، کشاورزان و شهرداری مهردشت با امضاء صورت جلسه متعهد شدند، نسبت به رفع مشکلات قنات دشت مهرآباد، اقدامات لازم را در خصوص موارد زیر اجرا نمایند.

1_ با توجه به اینکه آب های سطحی شهر مهردشت از قدیم الایام به مسیر قنات دشت صورت می گرفته، لذا شهرداری ضمن مرمت قنات و لایروبی آن از مسیر فعلی به صورت موقت استفاده نماید.

2_ قبل از واگذاری مسیر فعلی قنات به شهرداری نمایندگان قنات می بایست به همراه مأمور محیط زیست، بهداشت، نیروی انتظامی و شهرداری نسبت به پلمپ آبراه منازل به جوی قنات اقدام نمایند.

3_ پس از صورتجلسه مذکور استفاده از مسیر فعلی قنات در صورت نیاز برای کشاورزان با هماهنگی شهردای امکان پذیر می باشد.

4_ خروجی آب کشاورزان در خیابان عاشورا همراه با دفع خروجی آب های سطحی به صورت مشترک باشد و زارعین هیچ گونه مسئولیتی در قبال آسیب های احتمالی بر اثر رفع آب های سطحی به ابنیه موجود، ندارند.

5_ نماینده قنات همکاری لازم را برای لایروبی کانال که توسط شهرداری انجام می گیرد، انجام دهد.

6_ شهرداری مجاز است دریچه های بازدید فعلی را با توجه به مزاحمتی که برای عبور و مرور شهروندان ایجاد نموده است، اصلاح نماید.


با امضای این صورتجلسه طرفین نسبت به یکدیگر رضایت خود را اعلام کرده، با توجه به اینکه کاظم غلامزاده نماینده تام الاختیار کشاورزان می باشد، هیچ اعتراضی از ناحیه کشاورزان در خصوص موارد فوق قابلیت استماع ندارد.