تنها درمانگاه مهردشت توان پاسخگویی به جمعیت بخش بهمن را ندارد

به گزارش ابرنیوز:سخنگوی شورای شهر مهردشت ابرکوه با اشاره به اینکه مهردشت تنها یک درمانگاه امکاناتی در حد خانه بهداشت دارد، گفت: این درمانگاه پاسخگوی نیاز این منطقه نیست و باید تجهیز و شبانه‌روزی شود.

مصطفی تولایی در دیدار استاندار یزد با مسئولان شهرستان ابرکوه، شهرداران شهرهای این شهرستان و اعضای شوراهای اسلامی ابرکوه و مهردشت اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید برای بهداشت قدم‌های خوبی برداشته شده است اما بخش بهمن و شهر مهردشت، با مشکلات بسیاری در این زمینه روبه‌رو هستند.

تولایی ادامه داد: تنها درمانگاه شهر مهردشت توان پاسخگویی به مردم بخش بهمن را ندارد و نیاز به شبانه‌روزی شدن و توسعه این مرکز وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: برای داشتن یک مرکز درمانی مناسب، قرار شد زمین تامین شود و با کمک‌های دولتی، اقدام به ساخت یک درمانگاه مجهز و جدید شود و لازم است مسئولان در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند تا بتوانیم شاهد ایجاد یک درمانگاه شبانه‌روزی در شأن مردم این بخش باشیم.

تولایی عنوان کرد: مدارسی در بخش بهمن به ویژه شهر مهردشت وجود دارد که از رده خارج شده‌اند اما هنوز استفاده می‌شوند و اقداماتی که باید در بخش انجام می‌شد، صورت گرفته و اکنون لازم است مسئولان شهرستان و استان در این زمینه وارد عمل شوند.

وی ادامه داد: راه صفاشهر به بخش بهمن نیز با توجه به اینکه ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بر خلاف قول دولت در مورد پروژه‌های با پیشرفت بالا، اکنون متوقف شده است که باید در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مهردشت یادآور شد: مردم مهردشت اغلب به کشاورزی و دامداری مشغول هستند و درآمدی برای کمک به شهرداری ندارند و شهرداری باید از سوی استانداری و مسئولان استان تقویت شود.

تولایی در مورد راه ابرکوه به خاتم نیز عنوان کرد: زمانی که شاهد اتمام این پروژه هستیم، نیازمند به کمربندی و ورودی و خروجی مناسب در شهر مهردشت هستیم ضمن اینکه راه‌های روستایی متناسب با این مسیر پرتردد نیز باید در نظر گرفته شود.

وی گفت: نبود ایستگاه CNG در بخش بهمن نیز از مشکلاتی است که مردم را رنج می‌دهد و مردم برای استفاده از گاز CNG باید مسیر ۴۰ کیلومتری تا مرکز شهرستان را طی کنند.

تولایی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: قنات دشت مهرآباد نیز در وسط شهر مهردشت قرار دارد و آب‌های آلوده و فاضلاب وارد این قنات می‌شود که مشکلات بسیاری را برای کشاورزان منطقه ایجاد کرده است.

وی در مورد کمبود امکانات ورزشی در مهردشت به عنوان مرکز بخش نیز عنوان کرد: احداث استخر نیز از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۶ بوده که هنوز اجرایی نشده است.