سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین

اخبار

برگزاری مانور زلزله

🔷برگزاری مانور زلزله با همکاری ارگانهای امدادی در دبیرستان شهید جهانی اجرا شد. 

طرح دفع آب های سطحی

🔷 نشست شهردار و کارشناس شهرداری مهردشت با دکتر سمسار یزدی ( مشاور و طراح) با موضوع بررسی طرح دفع آب های سطحی شهر مهردشت

نشست مربیان و فعالین ورزش

🔷 نشست مربیان و فعالین ورزش  شهر مهردشت و بخش بهمن با امام جمعه، بخشدار بهمن شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مهردشت و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان...

کاشت گل های فصلی

🔷 گزارش تصویری از کاشت گل های فصلی در سطح شهر مهردشت

عملیات زیرسازی

🔷 عملیات زیرسازی جهت اجرای جالیز بتن در خیابان رودکی

خدمات شهرداری

 • اطلاع رسانی و رویداد ها

  درباره مهردشت

  بخش ابرکوه در سال 1372 از شهرستان تفت منتزع و به شهرستان تبدیل شد. این شهرستان در آغاز مشتمل بر یک نقطه شهری (شهرابرکوه) و دو بخش مرکزی (شامل دهستانهای تیجرد و فراغه) و بهمن شامل (دهستانهای اسفندار و مهرآباد) بود. 
  با توجه به شکل گیری بخش جدید بهمن با مرکزیت روستای مهرآباد و استقرار سیستم اداری شامل: بخشداری بهمن ، مرکز بهداشت،جهاد کشاورزی و... در مرکز بخش،ضرورت تشکیل یک نقطه شهری جدید در این شهرستان مطرح گردید. به لحاظ شرایط خاص سه روستای مهرآباد، اردی و نصرت آباد در سال 1375طرح تجمیع این سه روستا تهیه و به وزارت کشور ارسال گردید که در تاریخ 1378/02/09 تجمیع سه روستای مذکور تصویب شد. بر این اساس شهرداری شهر مهردشت از تاریخ 1379/01/29 شروع به فعالیت نمود. شهر مهردشت با جمعیتی بالغ بر 8000نفر ، یکی از شهرهای شهرستان ابرکوه از استان یزد می باشد که در فاصله فیزیکی حدود 160کیلومتری مرکز استان و 11 کیلومتری مرکز شهرستان (شهرابرکوه) واقع شده است . وجه تسمیه شهر مهردشت از قسمتهایی از نام آبادیهای مهرآباد و میان دشت(اردی) گرفته شده است که خود متأثر از نام ماههای سال در زبان فارسی می باشد. با این شرح مختصر لازم است به وجه تسمیه آبادیهای تجمع یافته اشاره شود.
  همچنین باید اشاره نمود که آبادیهای این منطقه به علت مجاورت آنها با جاده ابریشم از سابقه تاریخی درخشانی برخوردار است.

   دستاوردها و افتخارات

  چند رسانه ای