قلعه حسن خان مهردشت به مجموعه ای اقامتی تبدیل می شود

قلعه حسن خان مهردشت به مجموعه ای اقامتی تبدیل می شود


قلعه حسن خان مهردشت به مجموعه ای اقامتی تبدیل می شود

محمدرضا باقی پور شهردار مهردشت اظهار کرد: با همفکری و مشاوره صاحب نظران و متخصصان حوزه گردشگری و مرمت بناهای تاریخی دراین خصوص مرمت واحیای قلعه حسن خان به عنوان بزرگترین هتل خشتی شهرستان ابرکوه در راس اقدامات اجرایی قرار گرفته است.

وی افزود: قلعه حسن خان با مساحت حدود 6 هزار متر مربع با نقشه ای چهار گوش و معماری متفاوت با دیگر قلعه های موجود در منطقه است.

باقی پور بابیان اینکه تهیه طرح مرمت و احیاِی قلعه با کاربری هتل در دست اقدام است ادامه داد: در بازدید معاونت توسعه و برنامه ریزی میراث فرهنگی استان از قلعه حسن خان هزینه مرمت و احیای این مجموعه اقامتی 50 تخت برای آن طراحی شده 30 میلیارد ریال برآورد شده است.

شهردارمهردشت تصریح کرد: در صورت تامین اعتبار لازم عملیات اجرایی آن طبق برنامه زمان بندی پیش بینی شده 24 ماه به طول می کشد.

به گزارش ایرنا؛ این مسئول ادامه داد: شهرداری مهردشت در نظر دارد با عنایت به ظرفیت های بالقوه گردشگری منطقه بخش بهمن، دشت کویر و دریاچه نمک نسبت به ایجاد منطقه بوم گردی و گردشگری روستایی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان اقدام کند.

قلعه حسن خان شهرمهردشت مربوط به دوره زندیه و نام قلعه متاثر از اسم بانی بنا می باشد که با شماره 13704 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.